Anna Kitela- coach spełnionego życia

O mnie

Czas zacząć żyć życiem, O KTÓRYM MARZYSZ....

Poznaj mnie

„Wykazałaś się dużym samozaparciem, idąc niestrudzenie do celu” – usłyszałam parę lat temu od przyjaciółki. 

Hmmm…nigdy tak o sobie nie myślałam, po prostu robiłam coś, co uważałam za słuszne i tyle.  Ale tak, faktycznie tak…osiągnęłam to, o czym marzyłam, do czego zostałam stworzona, do czego rwała się moja dusza. 

Szłam do tego prawie 50 lat.

Nie była to droga lekka, przyjemna i usłana różami.

Oczywiście, że dostałam od życia piękne róże, były i róże z kolcami a zdarzało się, że dostałam same kolce.

Wdzięczna jestem za wszystko, co mnie spotkało.

Niejednokrotnie potykałam się, przewracałam – wstawałam, bo czułam, że musi być coś więcej, że istnieje powód mojego stworzenia, że moja droga dokądś prowadzi.

Mając około 40 lat weszłam na tą właściwą drogę, drogę która zaprowadziła mnie do miejsca, w którym jestem teraz. Odkryłam w sobie siebie, tą prawdziwą, pełną miłości, radości i empatii Ankę.

Czas zacząć żyć życiem, O KTÓRYM MARZYSZ....

Moje początki

W dzieciństwie, mimo że nie brakowało mi niczego, to towarzyszyło mi ciągłe poczucie osamotnienia. oraz zabrakło tego czego dziecko potrzebuje najbardziej, prawdziwej miłości tej przez duże „M”. Poszukując tej miłości, w dorosłym życiu spotykałam nie koniecznie właściwych mężczyzn. Były rozstania, porzucenia, był rozwód, samotne macierzyństwo, choroby syna, borykanie się z problemami życia codziennego, a przede wszystkim zmaganie się ze sobą.

W tym czasie niejednokrotnie doświadczałam stanów depresyjnych, upadałam, wstawałam i zadawałam sobie coraz częściej pytania: 

„Czy tak ma wyglądać życie?”,

„Jaki cel ma moje życie?”.

Wreszcie, gdy zdałam sobie sprawę, że nie poradzę sobie sama, zdecydowałam się na terapię, na pracę nad sobą i powoli zaczęłam wracać do siebie.

 

Czas zacząć żyć życiem, O KTÓRYM MARZYSZ....

Wykształcenie

 

Z wykształcenia jestem ekonomistą na kierunku Handel Zagraniczny (o wyborze studiów zdecydował tato, podobnie jak o wielu innych sprawach w moim życiu). Przez kilkanaście lat pracowałam jako bankowiec na etacie, potem kilka lat byłam menadżerem w prywatnej firmie, pracowałam również jako księgowa w Urzędzie Gminy a następnie wraz z mężem (drugim) prowadziliśmy firmę cateringową.

Z wielkim zaangażowaniem podchodziłam do swoich obowiązków, lecz na wszystkich etapach życia zawodowego czułam, że to nie to, że nadal nie robię tego co powinnam, że mam w sobie pokłady energii, które nie są wykorzystane, że mam coś ważnego do zrobienia. 

Z tym poczuciem niespełnienia i marnowania swojego potencjału żyłam przez wiele lat.

Pamiętam marzenie które przez cały czas mi towarzyszyło – pomagać innym, pracować z ludźmi, dawać im wartość, żeby byli w życiu bardziej szczęśliwi, żeby uwierzyli w siebie, miałam nawet chęć pójścia na studia psychologiczne, ale syn miał wtedy parę lat, a że sama go wychowywałam, zaniechałam pomysłu.

 

Czas zacząć żyć życiem, O KTÓRYM MARZYSZ....

Moja historia

 

W 2018 roku sytuacja ekonomiczna zmusiła nas do zamknięcia firmy – w jednym momencie straciłam pracę, straciłam dochód, straciłam tez męża (napięta sytuacja w firmie poróżniła nas – mąż się wyprowadził). 

I gdy wydawało mi się że straciłam „wszystko”, zaczęła się moja zmiana, moje nowe życie – odzyskałam siebie.

Wreszcie mogłam pomyśleć czego ja tak naprawdę chcę, zająć się tym, poświęcić temu czas, poświęcić czas sobie.

Zaczęłam wracać do życia, zaczęłam rozkwitać. Odnalazłam głęboki spokój i poczucie, że jestem bezpieczna, niezależnie od tego, co dzieje się w moim życiu… Odzyskałam poczucie, że moje życie ma wartość. Znalazłam sens swojego życia!

Przypadkiem, dziś wiem że nie, poszukując sposobu na pomaganie innym, trafiłam na akredytowany kurs coachingu zgodny ze standardami jakości International Association of Coaching Institutes (ICI), który ukończyłam certyfikatem, tam odnalazłam kolejną cząstkę siebie. 

Następnie, kontynuując obraną drogę, zdecydowałam się na mistrzowski kurs trenerski, a po przerobieniu podstaw ukochanej psychologii zostałam trenerem umiejętności społecznych w Szkole Coachingu Edukacyjnego. 

Po szkoleniu w Akademii IPTK zostałam praktykiem budowania i wzmacniania Pozytywnej Odporności Psychicznej.

Moja nowa droga trwa, ciągle się szkolę, doszkalam, uczę, czytam, słucham, zdobywam nowe umiejętności, a wszystko to bez wysiłku, z pasją, z miłości do siebie i do WAS. 

Dziś POMAGAM innym przejść przez to samo – odkryć kim zawsze mieli być, zanim stali się tym, kim są.

Pokazuję, jak dokonać podobnej zmiany we własnym życiu. Pomagam im wejść w nowy etap życia z odwagą i lekkością. 

Wiem już, że aby w procesie przemiany pomagać innym autentycznie, sama musiałam przez tę drogę przejść. To, co było moją słabością, dzięki wewnętrznej pracy nad sobą, stało się moją mocą i talentem, a później przerodziło się w misję płynącą prosto z serca. 

Dziś czuję, że żyję w zgodzie ze sobą i na własnych zasadach. 

Moich klientów wspieram wielowymiarowo, pracuje coachingowo, trenersko , terapeutycznie, mentoringowo , co ułatwia i przyspiesza proces zmian. Pomagam im zaakceptować i polubić siebie. Zaufać sobie. Przywołać własną moc i sprawczość. I zacząć żyć w zgodzie z własnym poczuciem sensu.

Z mojej historii wyciągnęłam mnóstwo wniosków, a dwoma z nich podzielę się z Wami: 

Nie bójmy się zmian w swoim życiu, bo one prowadzą do wypełnienia tego, do czego zostałeś powołany”,

„Nie jest ważne w jakim momencie życia jesteś i co posiadasz, każdy nawet najgorszy czas jest dobry na zmianę”.

 

Anna Kitela- coach spełnionego życia

Masz pytanie?
Skontaktuj się ze mną!